همه آنچه که باید در مورد کارت دعوت عروسی بدانید؛ از چاپ تا رساندن به دست مهمانان | تشریفات مجالس و خدمات مجالس پازل

نوشته شده توسط: تشریفات مجالس پازل
2 سال قبل
867 بازدید
0

یکی از مراحل تشریفات عروسی انتخاب کارت دعوت عروسی و رساندن آن به دست مهمانان مراسم عروسی است. این قسمت از تشریفات مجالس عروسی برای عروس و داماد های عزیز خیلی جذاب و شیرین خواهد بود. زیراعروس و داماد با شوق و ذوقی زیاد کارت عروسی شان را به کسانی که دعوت کرده اند میرسانند و دیگران را نیز در شادی شان شریک می کنند. 
انتخاب کارت عروسی در تشریفات عروسی، امری مهم است زیرا این کارت ها نزد مهمانان یادگار می ماند. 
تشریفات پازل در این مقاله میخواهد نکاتی درمورد انتخاب کارت دعوت عروسی خدمت شما عزیزان ارائه دهد که بسیار مفید خواهد بود. پس با تشریفات پازل همراه باشید..

معمولا اولین چیزی که مهمانان شما از تشریفات عروسیتان دیده و در ذهنشان میماند، کارت دعوت عروسی است؛ پس اگر در انتخاب کمی بیشتر دقت کنید و از سلیقه بیشتری استفاده کنید، مطمئنا پشیمان نخواهید شد. در این قسمت میخواهیم یک سری از فوت و فن های خرید کارت دعوت عروسی را به مخاطبین عزیز ارائه دهیم.

این روزها درمغازه‌های فروش کارت دعوت کارت‌های عروسی با تنوع زیادی از رنگ‌ها، طرح‌ها و حتی جنس‌های مختلف روبرو خواهید شد که نسبت به کارت‌های دعوت عروسی یک دو دهه پیش متفاوت است. امروزه می‌توانید دعوت نامه عروسی‌تان را روی چوب حک کنید، یا با کمی صرف وقت و خلاقیت از چند متر پارچه هم می‌توانید یک کارت دعوت زیبا بسازید..

زمان خرید کارت دعوت عروسی‌

زمان خرید کارت دعوت عروسی بستگی به زمان برگزاری تشریفات عروسی تان دارد. بعد از مشخص شدن تاریخ برگزاری تشریفات عروسی تان باید اقدام به خرید و تهیه کارت دعوت عروسی کنید. که در قسمت زیر میخوانیم که بعد از اربعین و ماه رمضان مدل های جدیدی در بازار کارت دعوت عروسی خواهند آمد که توصیه میکنیم که حتی اگر تاریخ مراسم عروسیتان نیز مشخص نیست در این تواریخ سری به بازار فروش کارت دعوت بزنید.

قیمت کارت دعوت عروسی

هزنیه کارت دعوت عروسی به عواملی از جمله مدل و جنس بستگی دارد.
قیمت کارت‌های دعوت عروسی در بازار بین 300 الی 4000 تومان است. به عنوان مثال کارت‌های چوبی، یکی از گران‌ترین نمونه‌های کارت دعوت تشرفات عروسی است. قیمت هر عدد از کارت های چوبی بالای3هزار تومان میشود در صورتیکه کارت‌ دعوت هایی با مقواهای نازک یا کاغذ کاهی پایین تر از 500 تومان هزینه خواهد برد..‌

آدرس مغازه های فروش کارت دعوت عروسی

در چند قدمی میدان بهارستان، راسته مغازه های فروش کارت‌ دعوت عروسی است. االبته اماکن دیگری نیز برای خرید کارت دعوت عروسی وجود دارند مثل میدان انقلاب، سر پل امیربهادر و… ولی مرکز فروش کارت دعوت عروسی حوالی بهارستان است. در این راسته تعداد زیادی از مغازه های فروش کارت دعوت عروسی هستند که شما به راحتی می‌توانید با سر زدن به چند تا از آنها، تعداد زیادی از مدل‌های جدید روز را در آنها ببینید و کارت دعوت دلخواهتان را پیدا کنید.
این نکته را بدانید  که مغازه‌های راسته بهارستان معمولا دو بار در سال یعنی 10 روز بعد از اربعین و 10 روز بعد از پایان ماه رمضان، ویترین خود را به طور کامل تعویض و مدل های جدیدی را در ویترینشان میچینند..

خرید کارت دعوت عروسی از بازار های دیجیتال

در دنیای مجازی با یک سرچ ساده به سادگی می‌توانید آدرس سایت‌های فروش کارت عروسی را در تهران و همچنین شهرهای بزرگی مثل شیراز ، اصفهان و مشهد پیدا کنید. جستجو در این سایت‌ها شما را با مدل‌های مختلف طراحی کارت، بسته‌بندی‌های متنوع و شعرها یا متن‌هایی که روی کارت دعوت نوشته می‌شود آشنا می‌کند. در بعضی از این سایت‌ها امکان خرید اینترنتی وجود دارد، ولی بهتر است کارت دعوت عروسی را از نزدیک ببینند تا جنس و طرح کارت را ببینید.!

متن نوشته شده در کارت دعوت عروسی

حتما به نوشته ‌هایی که قرار است در کارت دعوت تشریفات عروسی نوشته شود و همچنین مدل و اندازه آنها دقت کنید. اگر خودتان آدم خوش ذوقی هستید و می‌توانید متن دعوت را خودتان بنویسید که خیلی عالی است ولی در غیر این صورت میتوانید با یک جستجوی در اینترنت کارت‌های عروسی متفاوت را دیده و الهام بگیرید.  

زمان رسیدن کارت دعوت عروسی به دست شما

در صورتی که کارت دعوت تان طرح پیچیده و خاصی نداشته باشد، غالبا سه روز بعد از این که سفارش تان را نهایی کردید، اماده تحویل خواهد بود. ولی در صورتی که طرحی پیچیده داشت باید برای 5 تا 7 روز برای آماده شدنش زمان بگزارید..

نحوه رساندن کارت ها به دست مهمانان

خیلی خوب است که وقتی را برای رساندن کارت دعوت به بزرگترهای فامیل در  برنامه تان خالی کنید تا خودتان کارت ها را به دستشان برسانیدکه احترامشان حفظ شود. و میتوانید کارت دعوت دوستان صمیمی ‌تان را (اگر دور هستند) با پست ارسال کنید و با پیامی آگاهشان کنید. 
در صورتی که فامیل و اقواامتان در دیگر شهرها هستند بهتر این است که کارت ها را برایشان پست پیشتاز کنید. برای کاهش هزینه پست میتوانید دعوت نامه را داخل یک پاکت معمولی گذاشته و آن را بفرستید..

نکاتی بیشتر در مورد کارت دعوت عروسی:

نمونه اولیه کارت را  قبل از چاپ آخر با دقت کنترل کرده و زمان و مکان عروسی را بررسی کنید..
کروکی محل برگزاری تشریفات عروسی (باغ عروسی یا تالار) به همراه کارت دعوت عروسی مهمانانتان را در برای پیدا کردن محل جشن کمک خواهند کرد..
برای نوشتن نام مهمانان روی کارتشان حتما دقت کافی داشته باشید . در صورتی که ازمغازه های بهارستان کارتتان را بخرید، از فروشنده بخواهید تا خطاطی را به شما معرفی کند تا این عمل به بهترین شکل انجام شود.

 

تشریفات مجالس پازل 

بهترین تشریفات عروسی در تهران، ارائه کننده بهترین خدمات مجالس و خدمات عروسی در تهران با بهترین باغ تالار ها میباشد.

0
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.