کترینگ | تشریفات مجالس و خدمات مجالس پازل

0

کترینگ چیست

کترینگ به صنعت پخت و پز و اماده سازی غدا و دسر و نوشیدنی در یک محل و سرو ان در محلی دیگر گفته میشود . امروزه کترینگ ها در بخش های گوناگون فعالیت میکنند مانند کترینگ هواپیمایی , کترینگ عروسی , کترینگ قطار , کترینگ تولد , کترینگ بیمارستان و غیره.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس به چند دسته تقسیم میشود از جمله:

تشریفات دیپلماسی

تشریفات-مجالس

و …

مواردی از این قبیل که هر کدام از این واژه ها توضیحاتی چند صفحه ای دارند که در این قسمت ما به تشریفات عروسی میپردازیم.

تشریفات عروسی به خدماتی گفته میشود که باعث با شکوه تر شدن جشن عروسی میشوند و خود آن خدمات به مواردی متعدد از جمله گل آرایی جشن عروسی ، نور پردازی جشن عروسی ، آتش بازی , شمع آرایی سالن ، دیزاین باغ عروسی ، حریر آرایی سالن , چیدمان محوطه باغ ، و … آیتم های دیگر که در مقالات بعدی به آن میپردازیم.

توانایی طبخ و سرو

انواع غذاهای ایرانی

انواع غذاهای فرنگی

انواع غذاهای دریایی

انواع فینگرفود ها

انواع غذاهای سنتی

انواع غذاهای محلی

انواع خورشت ها

انواع کبابها

انواع بریانی ها

انواع سالادها

انواع دسر ها و …

توسط سر اشپزهای ماهر و کادر مجرب و بهترین مواد را دارد.

 

با توجه به اهمیت رعایت بهداشت، در مراکز طبخ، توزیع و عرضه غذا بکارگیری نکات ذیل حائز اهمیت است.

تمام کارکنان در مراکز طبخ، توزیع و عرضه غذا باید طبق آیین نامه مقررات بهداشتی ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دارای کارت معاینات دوره ای بهداشتی باشند.

رعایت بهداشت فردی توسط کارکنان مانند کوتاه نگهداشتن موهای سر و صورت و ناخن ها، شست وشوی دستها با آب گرم و صابون بویژه پس از رفتن به توالت و استحمام مرتب ضروری است.

کارکنان هنگام برداشتن مواد غذایی از دستکش و انبرهای مخصوص استفاده نمایند.

تمام کارکنان آشپزخانه و افرادی که غذا سرو می کنند باید از کلاه و روپوش استفاده نمایند.

استفاده از آب سالم، داشتن فاضلاب بهداشتی، کاشی کاری تا زیر سقف و رنگ آمیزی به رنگ روشن در فضای کترینگ ضروری است.

وجود نور و تهویه مناسب، داشتن در و پنجره های سالم برای جلوگیری از ورود حشرات و جوندگان و جمع آوری و دفع زباله بطریقه بهداشتی در رستورانها و مراکز طبخ و توزیع غذا باید مورد توجه قرار گیرد.

در رستورانها و سلف سرویس ها از ظرفها و وسایل غذا خوری سالم و بدون شکستگی و لب پریدگی باید استفاده شود و پس از هر بار مصرف بدقت شستشو و گندزدایی شوند. مواد غذایی فاسد نشدنی و یا دیر فاسد شدنی در محلی خشک، تمیز، دارای تهویه کافی و دور از دسترس حشرات و آفات انباری باید نگهداری شوند. کترینگ عروسی و سرو غذا و پذیرایی از اهمیت فراوانی بر خوردار است که عروس و دامادهای عزیز باید در انتخاب کترینگ عروسی و سرو غذا و پذیرایی نهایت دقت را به عمل آورند.

0