چگونه لبخندی زیبا با دندان هایی درخشان داشته باشیم؟ | تشریفات مجالس و خدمات مجالس پازل

نوشته شده توسط: تشریفات مجالس پازل
2 سال قبل
470 بازدید
0

در تشریفات عروسی هر عروس و دامادی دوست دارند بدرخشند و زیباترین باشند. یکی از مهم ترین عواملی که باعث درخشندگی هر چه بیشتر عروس و داماد میشود لبخند زیبا و درخشان تان است که دندان هایی سفید و براق میطلبد. البته رنگ رژ عروس خانم نیز تأثیر به سزایی دارد که در مقاله با انتخاب رژ لبی خاص همه را شیفته خود کنید، نکاتی در این باره گفتیم که خوب است آن را بخوانید. 

و اما در این مقاله …. میخواهیم به سفید کردن دندان ها بپردازیم که نکاتی دارد که همه را خواهیم گفت تا برای شما مفید واقع شود.
سفید کردن دندان با روش های مختلفی امکان پذیر است که امروزه پرکاربردترین آنها لمینت است که البته هرکسی نمیتواند آن را انجام دهد زیرا خیلی هزینه بر است. 
پس اگر شما به دنبال درخشش لبخند و چهره تان و در نهایت جذاب به نظر رسیدنتان هستید با تشریفات مجالس پازل همراه باشید…

اول باید بدانیم که اصلاً چرا دندان ها زرد میشود؟

جالب است بدانید که در لایه زیرین مینای دندان ماده‌ای قهوه‌ای رنگ به صورت کم رنگ وجود دارد که نامش عاج است. به مرور زمان با پوسیدگی سطح دندان مینای دندان که سفید است از بین رفته و قسمت زیرین آن که همان عاج است مشخص میشود.

 چرا مینای دندان نازک میشود؟ 

در نازک شدن مینای دندان عوامل زیادی مؤثر است مانند ژنتیک، افزایش سن و همچنین خوردن غذاهایی که دندان ها را از از بین میبرد. 
با افزایش سن دندان ها درخشش و سفیدی خود را از دست میدهند و البته نمیتوانیم انتظار داشته باشیم که این ماتفاق برای ما نیفتد. ولی میتوانیم آن را به تعویق بیندازیم که در سنین پایینتر مشاهده زردی آن نشویم.

همانطور که گفتیم خوردن بعضی از خوراکی ها دندان ها را زرد کرده و از بین میبرد. مانند:

– نوشیدن چای یا قهوه؛
– غذاهای فرآوری‌شده با محتوای اسیدی بالا مثل بعضی از نوشیدنی‌ها (به خصوص نوشابه)، شکلات و بعضی اوقات حتی بعضی  از میوه ها. 
– مکمل هایی نیز هستند که به دلیل اسیدی بودن آنها باعث نازک شدن مینای دندان میشود
– مصرف آنتی‌بیوتیک؛

عوامل دیگری نیز باعث از بین رفتن مینای دندان و زرد شدن دندان میشود:

– سیگار کشیدن
– خشکی دهان که علت خشکی دهان تنفس با دهان است که همین موضوع باعث میشود  راه‌های هوایی بینی بسته شودند و به همین دلیل بزاق دهان کاهش پیدا کرده و همین علتی میشود تا دهان خشک بماند و رطوبت به دندان ها نرسد.
– استفاده بیش از اندازه از خمیردندان، دهانشویه و انواع فلورایدها 
– عوامل ارثی و ژنتیکی. 
شما میتوانید با دو راه دندان هایتان را سفید کنید. یکی در خانه، و دیگری در مطب دندانپزشکی است. 

اول به سراغ راه حل خانگی سفید کردن دندان برویم:

– استفاده از روغن نارگیل 

بعد از مسواک زدن ، غرغره کردن روغن نارگیل در دهان باعث سفید شدن و همچنین سالم تر شدن دندان ها میشود؛ 
برای این کار میتوانید: 
– چرخاندن یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل ۵ تا ۲۰ دقیقه در دهان.
– اضافه کردن چند قطره روغن نارگیل به خمیردندان.
– آغشته کردن گوشه‌ حوله ای تمیز به روغن نارگیل و مالیدن آن روی دندان ها.

* خیلی از کسانی که این روش را امتحان کرده اند نتیجه خوبی گرفته اند.

سرکه سیب

این نکات را درباره استفاده از سرکه سیب برای دندان باید بدانید:
سرکه سیب اسیدی است و اگر از آن برای دندان ها به مدت زیاد استفاده شود و یا اینکه آن را سفت به دندان‌ها بمالید،به مینای دندان‌ تان صدمه وارد میکند. 
نحوه استفاده از سرکه سیب برای دندان:
بعد از حدود 1 دقیقه مالیدن سرکه سیب روی دندان، بعد دهانتان را با آب یا دهان‌شویه‌ی هیدروژن پروکسید را پر و خالی کنید. 

زغال فعال

زغال فعال خاصیت جذب سموم را دارد و با توجه به این خاصیت میتوان با استفاده از زغال فعال پلاک‌ها و ذرات میکروسکوپی، که علت بوجود آمدن لک و زردی روی دندان ها میشود، را میتوان از بین برد. 
نحوه استفاده از زغال فعال برای دندان
مسواکی مرطوب را به پودر زغال فعال بزنید بزنید و بعد آن را آرام به دندان هایتان بکشید و مسواک کنید ، بیشتر روی قسمت هایی که لکه های بیشتری دارد مانور دهید و بعد با چرخاندن مقداری آب در دهان، دهانتان را آبکشی کنید تا زمانی که آبی که بعد از آبکشی دهانتان به بیرون میریزید کدر نباشد و شفاف باشد. 

سفید کردن دندان در دندانپزشکی

بلیچینگ (سفید کنندگی) در دندانپزشکی

با این کار دندانپزشک برای سفید کردن دندان ها، از ژل هیدروژن پراکساید استفاده میکند و این کار فقط در یک جلسه انجام میشود.
دندانپزشک این کار را چگونه انجام میدهد؟
دندان پزشک این ژل را بر روی  دندان هایتان میزند و با نور خاصی آنرا اثرات این ژل را بر روی دندان هایتان فعال میکند یعنی با این کار پراکساید مولکول‌های اکسیژن را آزاد می‌کند و به مینای دندان نفوذ کرده و لکه‌های سیاه دندان را از سطوح داخلی دندان‌ها حذف می‌کند.

زمانی که باید برای این کار به پزشک مراجعه کنید؟

2 تا 3 هفته قبل از مراسم و یا تشریفات عروسی باید مراجعه کنید. 
البته زمان این کار بستگی به نتایج و حساسیت فرد نسبت به این درمان دارد.

تأثیر بلیچینگ روی سفید سازی دندان ها

تأثیر این عمل بر دادن به غلظت بلیچینگ و اینکه چه مدت در تماس با مینای دندان خواهد ماند، بستگی دارد. به این نکته توجه کنید که آنهایی که مینای دندانشان تون رنگ زرد یا قهوه‌ای دارد نسبت به آنهایی که تون سبز دارند نتایج بهتری را کسب خواهند کرد.
البته توجه کنید که بعد از انجام بلیچینگ روی دندان ها، سیگار کشیدن یا نوشیدن مایعات و مواد غذایی سیاه رنگ، نتیجه‌ی سفید کردن دندان ها را کمتر میکند.

. شما همچنین می‌توانید قبل از نوشیدن قهوه، چایی و … یک روکش نازک از وازلین را روی دندان بمالید تا به عنوان سد در برابر لکه عمل کند.”

** استفاده‌ی زیاد از محصولات سفید کننده به مرور باعث فرسودگی مینای دندان ها میشود و همین امر باعث میشود تا دندان هایتان به سرما و گرما حساس شود و هنگام خوردن مایعات سرد و یا گرم و یا غذاهای اسیدی حس ناخوشایندی به شما دست دهد.
پس بهتر است برای مراقبت بیشتر از دندان‌ها باید از این محصولات اعتدال را رعایت کرد و  بهتر است از راهکارهای طبیعی و خانگی استفاده کنید. 

 

با سفید شدن دندان هایتان آرایشی که در سالن آرایش عروس انجام میدهید جلوه ای زیبا تر و درخشنده تر پیدا میکند.

تشریفات مجالس پازل با شما همراه است تا بهترین مراسم عروسی را تجربه کنید. برای برگزاری مراسم عروسی، نامزدی، تولد و همایش و سمینار، از خدمات مجالس و سالن های عروسی و باغ های عروسی تشریفات پازل استفاده کنید تا خاص ترین مراسم را تجربه کنید.

0
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.