نکاتی شگفت انگیز درباره دسته گلی عروس منحصر به فرد | تشریفات مجالس و خدمات مجالس پازل

نوشته شده توسط: تشریفات مجالس پازل
2 سال قبل
544 بازدید
0

در تشریفات عروسی هر عروسی دوست دارد که دسته گلی جذاب و زیبا داشته باشد. برای داشتن دسته گلی زیبا و منحصر به فرد باید به یک سری نکات توجه کنید و داشتن اطلاعاتی هر چند کم درمورد  گلها، به کمک شما خواهد آمد که دسته گل عروسی زیبا انتخاب کنید. تشریفات مجالس پازل در این مقاله مطالبی اطلاعاتی کامل و مفید درباره انتخاب دسته گل عروس به شما خواهد داد.

دسته گل عروس در تشریفات عروسی

دسته گل عروس یکی از مهم ترین تزئیناتی است که با گل اعمال میشود.  میتوانید دسته گل عروس را با دیگر گل آرایی های مراسم عروسی تان هماهنگ کند، با گل آرایی ماشین و یا گل آرایی تالار عروسی یا باغ عروسی؛ و یا دسته گل را طوری انتخاب کنید که در عکس های مراسم عروسی تان چشم گیر باشد. خود گل به تنهایی نشانگر معنی و مفهوم های خاصی  است. پس در انتخاب دسته گل عروس دقت کنید.

رنگ دسته گل عروس

در انتخاب رنگ دسته گلتان، به آرایش و رنگ پوست خود توجه کنید؛ یعنی اگر پوست روشنی دارید از دسته گل عروس خیلی تیره نباید استفاده کنید. به تم آرایش عروس توجه کنید که رنگ دسته گلتان مکمل آن باشد. به طور مثال، برای تم رنگ صورتی، دسته گل عروس صورتی تیره مناسب است.

اگر لباس داماد رنگی است، در انتخاب رنگ دسته گل عروستان میتوانید به رنگ لباس داماد نیز توجه کنید و با آن ست کنید.

سبک آراستن دسته گل عروس

برای آراستن دسته گل عروس سبک های ویژه ای وجود دارد، که اول باید ببینید راحت اید کدام مدل را در طول تشریفات عروسی در دستتتان بگیرید، وهمچنین کدام مدل بیشتر به لباس شما می آید؟

هماهنگی دسته گل عروس

هماهنگی دسته گل با لباس عروس در شکوه و زیبایی عروس نقش به سزایی دارد. در انتخاب انواع گل ها در دسته گل عروس باید دقت کنید که، گل ها با لباس عروس هماهنگ باشند، رنگ گل ها با هم تناسب داشته باشند. قبل سفارش دسته گل عروس، به سبک لباس عروس تان توجه کنید زیرا سبک لباس عروس شما در انتخاب دسته گل عروس خیلی مهم است. به طور مثال دسته گل های آبشاری با  لباسی با دنباله بلند هماهنگ است یا با لباس پرنسسی ، دسته گل های گرد همخوانی دارد. مدل دسته گلی که  عروس دردست میگیرد اهمیت زیادی دارد، چراکه از ابتدای روز  تشریفات عروسی، تا اخر این مراسم عروسی با اوست و در دید همه مهمانان قرار خواهد گرفت. 
خیلی زیبا میشود که دسته گل عروس با آرایش و لباس عروس هماهنگ باشد . 

هماهنگی دسته گل عروس با فصل برگزاری تشریفات عروسی

در انتخاب رنگ و نوع گل های دسته گل عروس به رنگ فصل هم دقت کنید، که ترکیب رنگ دسته گل تان با فصل سال هماهنگ باشد.
مثلاً اگر تشریفات عروسیتان در فصل بهار برگزار میشود، دسته گل های با رنگ آبی ، صورتی و سبز،  در تابستان دسته گل هایی به رنگ مرکبات ، در فصل پاییز رنگ نارنجی و قرمز، در فصل زمستان دسته گل های نقره ای، سفید و طلایی، مناسب اند. 
غالبا عروس ها، دسته گل های سفید و سبز را برای ست کردن با لباس عروس شان ترجیح می دهند.

بهتر است برای هر فصل دسته گلی با گل های همان فصل داشته باشید. 

 گل های فصل، بلکه با محیط و آب و هوای آن فصل سازگارترند و همچنین تازه تر و ارزان تر هستند. 
گل های هر فصل به شرح زیر هستند:
– گل های لاله و نرگس در فصل بهار
– مدل دسته گل رُز در فصل تابستان
– زنبق در فصل پاییز
– نیلوفر در فصل زمستان

اعتماد به گل فروش

برای تزئین دسته گلتان به گل فروشتان اعتماد کنید. بهتر است که به او دقیقا توضیح دهید که چه مدل دسته گلی با چه ترکیب گلی را دوست دارید، و تزئین دسته گلتان را کامل به او بسپارید.

به گرده گل های دسته گل عروس دقت کنید

مراقب باشید گل های دسته گلتان طوری نباشد که گرده آن لباستان را کثیف کندو یا شما به آن حساسیت داشته باشید و موجب عطسه تان شود. 

هم خوانی دسته گل با جثه عروس

در انتخاب دسته گل عروس دقت کنید که هم قد و قواره خود تان باشد. عروس خانم هایی با جثه کوچکتر باید دسته گل هایی را انتخاب کنند که جمع وجورتر و مناسب قد و قواره شان باشد، ولی عروس خانم های قدبلندتر می توانند دسته گل های بزرگ تری را برگزینند و همچنین توجه کنید که دسته گل شما تمام دست و انگشتان شما را نپوشاند که هم در مراسم تان و هم در عکاسی و فیلم برداری باید حلقه و دست بند و ساعت تان دیده شود.

توجه به وزن دسته گل عروس

دسته گل عروس نباید سنگین باشد. چون عروس در تمام طول تشریفات عروسی آن را در دست خود نگه  خواهد داشت. 

تزئین دسته گل های عروس تنوع زیادی دارند که در این قسمت هر کدام از آنها را توضیح خواهیم داد:

دسته گل عروس، مدل گرد

آرایش دسته گل به صورت گرد، برای هر لباس و جشنی مناسب است برای سفارش این دسته گل ها باید به گل فروشی های معتبر بروید چرا که در طراحی این دسته گل ها تبحر دارند.

دسته گل عروس، مدل بازویی

حالت دسته گل مدل بازویی بیشتر کلاسیک و قدیمی است.دسته گل هایی که ساقه بلندی دارند مدل بازویی هستند که عروس وقتی آن را دست میگیرد تا آرنجش را میپوشاند. 

دسته گل عروس، مدل دست بندی

عروس هایی که نمیخواهند در تشریفات عروسی شان دسته گل دستشان بگیرند، میتوانند از این مدل دسته گل عروس دست بندی استفاده کنند. این دسته گل ها مناسب لباس های عروسی ساده هستند. این دسته گل ها به صورت یک دست بند دور مچ بسته میشوند، به این صورت است که به وسیله کشی که روی آن مزین به روبان است شما بسته می شود. 

دسته گل عروس، مدل آبشاری

دسته گل های آبشاری، برای جشن های عروسی خیلی مجلل و تشریفاتی، مناسب اند. در این دسته گل ها، گل ها به صورت آبشاری از دسته گل به سمت پایین آویزان می شوند. این مدل از دسته گل برای لباس عروسی های مناسب است که دامن لباس ساده ای دارد. 

به این نکته نیز توجه کنید برای بیشتر به چشم آمدن جلوی لباس عروستان، دسته گل های کوچک انتخاب کنید.

گل های مناسب برای دسته گل عروسی گل های مقاوم هستند؛

برای دسته گل عروس گل هایی مناسب هستند که بتوانند سا تها بدون آب تازه و با طراوت باقی بمانند و زود پژمرده نشوند. 
گل های مقاوم:
رزهای هلندی، لیلیوم های هلندی، آفتابگردان و ارکیده.
گل فروش ها در این مورد میتوانند راهنماییتان کنند. 

هر گلی نشانه چه چیزی است؟

برای انتخاب گل ها برای دسته گل عروس خوب است که درباره معنی آن گل هم بدانید.
به عنوان مثال: گل رز سفید نماد عشق پاک و یاسمن نماد خوشی و لذت و ارکیده نماد عشق است و … 
در مقاله مفاهیم جالب و شگفت انگیز گل ها میتوانید معانی هر گل را بخوانید.
 
تشریفات مجالس پازل با ارائه بهترین خدمات مجالس در بهترین باغ تالارهای عروسی در تهران و شهرستان، تشریفات عروسی شما عزیزان را برگزار خواهد کرد. 

0
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.