مرجع جامع راهنمای تشریفات مجالس (تمام چیزی که نیاز دارید!)

1+

آخرین نوشته ها

تشریفات مجالس چیست؟

قطعا تاکنون شاهد عروسی و ازدواج بستگان و یا نزدیکانتان بوده اید. برای این منظور روز یا شب مراسم آماده شده اید و به محل برگزاری مراسم رفته اید و پس از چند ساعت مراسم به اتمام رسیده و شما به منزل خود برگشته اید. شاید به این فکر کرده باشید که دیر یا زود نوبت من هم میرسد! اگر دقیقتر به مساله نگاه کنید میبینید که تعداد زیادی از قسمت های عروسی در آن شب قرار است اتفاق بیفتد. چیزی که شما از آن خبر داشتید! میخواهید خودتان و همسرتان به تنهایی به این همه برنامه ریزی و هماهنگی را انجام دهید؟! یا از افرادی که تجربه این مراسم ها را دارند بپرسید؟ اینجاست که پای موسسه تشریفات مجالس عروسی وسط می آید!

تشریفات مجالس چیست؟

هر عروسی قسمت های خاص خودش را دارد. در هر عروسی، عروس و داماد چندین روز قبل از مراسم ازدواجشان، مشغول هماهنگی ها و برنامه ریزی برای مراسماتشان هستند. موسسات تشریفات مجالس برای این منظور ایجاد شده اند که تمام هماهنگی های مراسم بر عهده این موسسات خواهد بود. پس با این حساب خیال شما از جانب مراسم و برنامه ریزی و هماهنگی های مراسم، میتواند کاملا راحت باشد.

هر موسسه تشریفاتی، با تجربه های فراوانی که در امور ازدواج و عروسی و مراسماتی از این دست دارد، قبل از مراسم و شب عروسی کاملا کنار شما خواهد بود و این کار شما را راحت تر میکند!

تشریفات مجالس چیست؟
خدمات مجالس چیست؟

خدمات مجالس با تشریفات مجالس فرق میکند. خدمات مجالس به قسمت های مختلف و متنوعی که هر مراسمی دارد،گفته میشود. هر موسسه تشریفات مجالسی دارای یک سری خدمات میباشد. خدماتی مانند:

این خدمات با گستردگی که دارد باعث رفاه حال زوج ها میشود.برای برگزاری هر مراسمی جهت هماهنگی این موارد، شما درخواست میدهید که کدام خدمات را با چه نوع و چه آپشن هایی میخواهید به عنوان مثال”ساعت 10:30 دقیقه آتش بازی شروع شود” و از این دست هماهنگی ها.

و قطعا در این حین تجربه تشریفات مجالس کنار شما خواهد بود.

تشریفات مجالس عروسی
چرا باید تشریفات مجالس داشت؟

اصولا کار موسسات تشریفات مجالس و عروسی، راحت کردن کار برای مراسم ازدواج میباشد. این موسسات وظیفه هماهنگی های خدمات مجالسی که در بالا گفته شد را دارند و به اصطلاح یه تیمی هست که قراره همه کار ها رو انجام بده تا عروس و داماد نهایت لذت رو از بهترین شب زندگی خودشان ببرند. شبی که خیلی وقته منتظرش بودند!

تشریفات مجالس با برنامه ریزی آیتم های خدمات، موجب صرفه جویی در زمان و انرژی عروس و داماد و خانواده های آنها می شود و همچنین موجب کاهش استرس و سردرگمی عروس و داماد می شود.

تشریفات عروسی
قیمت تشریفات عروسی به چه عواملی بستگی دارد؟

درواقع اینکه بخواهیم به صورت کلی برای یک مراسم قیمت گذاری کنیم کار درستی نیست. دلیلش را در ادامه بیان میکنیم.

معمولا تشریفات مجالسی که سابقه قدیمی تری در امور تشریفات و خدمات مجالس دارند، نسبت به موسسات تشریفات مجالسی که تازه شروع به کار کرده اند، نرخ قیمت های بیشتری دارند. که به این دلیل است که تجربه شان و سابقه شان در این امور بیشتر است. اما هم قیمت و هم سابقه فعالیت دلیل بر کیفیت یک موسسه نیست!

قیمت تشریفات عروسی
یکی دیگر از مواردی که روی قیمت تاثیر مستقیم دارد محل برگزاری مراسم شماست. اگر مراسم در باغ باشد، قاعدتا هزینه اجاره باغ بیشتر از تالار یا سالن اجتماعات میباشد. برای دیدن جزئیات بیشتر در این مورد به صفحه سالن اجتماعات مراجعه کنید.

تشریفات مجالس پازل-
نکته ای که همه باغ و تالار ها و سالن های اجتماعات دارند، مساله ورودی است. ورودی نسبت به روز مراسم تعیین میشود. به این صورت که روز های عادی یک ورودی دارند و روز های تعطیل، اعیاد، آخر هفته ها ورودی دیگری دارند.

مساله دیگر هزینه آتلیه میباشد. که شامل فیلمبرداری از مراسم، عکس برداری از عروس و داماد، هلی شات، آلبوم دیجیتال و… میباشد. این مورد نیز بسته به نیاز زوجین متغیر است به عنوان مثال فیلمبرداری میتواند با دوربین HD یا دوربین Full HD انجام شود. یا اینکه عروس و داماد عکس اسپورت بخواهند یا نه و مواردی از این دست.

فیلمبرداری تشریفات مجالس
مورد دیگری که در قیمت مجالس عروسی تاثیرگذار است، پذیرایی از میهمانان میباشد. هزینه پذیرایی شامل مواردی ازجمله:

میوه و شیرینی

شربت، چایی، نسکافه و…

ژله، سالاد، دسر

شام و نوشیدنی

میباشد. گاهی زوجین با توجه به بودجه خود از پذیرایی به صورت سلف سرویس استفاده میکنند که این مورد هزینه بیشتری نسبت به دیس پرس بودن دارد. این موراد هم بسته به نیاز و تقاضای زوجین در تایین قیمت تشریفات مجالس عروسی تاثیر گذار است.

قیمت تشریفات مجالس
منو ها و پکیج های تشریفات مجالس پازل در زیر لیست شده است:

پکیج تشریفات مجالس شماره 1

پکیج تشریفات مجالس شماره 2

پکیج تشریفات مجالس شماره 3

پکیج تشریفات مجالس شماره 4

لازم به ذکر است که این پکیج ها با جزئیات بیشتری توسط زوجین میتواند دستحوش تغییر شوند.

تشریفات عروسی ارزان

هر ارزانی بی حکمت نیست! این ضرب المثل کاملا در مورد تشریفات و خدمات عروسی صدق میکند.پس برای برگزاری مراسم عروسی ارزان باید چکار کرد؟! با هم به بررسی یکسری موارد میپردازیم.

تشریفات عروسی ارزان
قبل از فرا رسیدن شب عروسی باید فکر همه چیز را بکنید. البته که اگر میخواهید مراسمتان با هزینه کمتری برگزار شود باید قبل از قرارداد مراسم فکر همه چیز را بکنید! منظور این است که خدماتی را که واقعا ضروری نیستند از لیست خدمات عروسی خود حذف کنید. قسمت هایی از خدماتی مانند:

هزینه های آتلیه: هزینه آتلیه میتواند کمتر شود در صورتی که خدماتی مانند هلی شات، چندین فیلمبردار برای مراسم، عکس های اسپورت و خدماتی که واقعا نبودشان خللی در مراسم عروسی شما ایجاد نمیکند، را از برنامه های خود حذف کنید.

قیمت برگزاری مراسم عروسی
ماشین عروس
:
قطعا ماشین عروس از لزومات هر مراسم عروسی است. اما میتوان با انتخاب ماشین عروس ارزان قیمت به صورتی که خیلی لوکس و لاکچری نباشد، و همچنین گل آرایی ساده، شیک و زیبا هزینه کمتری برای ماشین عروس کنید.

ماشین عروس
کترینگ عروسی و پذیرایی
همانطور که در قسمت قبل گفته شد، اگر میخواهید هزینه مراسمتان به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند و یک تشریفات عروسی ارزان داشته باشید، نباید پذیرایی مراسم را به صورت سلف سرویس انجام دهید. همچنین از میوه آرایی بیش از حد اجتناب کنید. و منوی خود را تا جایی که میتوانید کم هزینه تر کنید.به این علت که رقم بدست آمده به ازای هر نفر محاسبه میشود، این مورد میتواند هزینه مراسم شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

کترینگ عروسی
گل آرایی و تزئین محیط
برای کم هزینه برگزار شدن مراسم عروسی، میتوانید خدماتی را مانند گل آرایی محیط، گل آرایی ورودی، گل آرایی میز و داخل سالن را تا حد معقولی کاهش دهید چرا که قیمت گل و تزئین گل ها در غیر این صورت میتواند زیاد شود.

گل آرایی مراسم عروسی
خواننده و دی جی
لازم نیست که حتما دیجی یا موزیک خیلی حرفه ای داشته باشید، خود به خود شب مراسم شما گرم خواهد شد! برای این منظور خواننده میتواند از امکانات کمتری استفاده کند که موجب کاهش هزینه عروسی خواهد شد.

دیجی عروسی
علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، میتوانید روز مراسم خود را در روز هایی که خاص نیستند برگزار کنید، روز هایی غیر از اعیاد و آخر هفته، که باعث کمتر شدن هزینه ورودی و درتنیجه برگزاری مراسم عروسی ارزان شود.

با توجه به این موارد هزینه عروسی شما به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت. و تشریفات عروسی شما ارزانتر خواهد شد.

بهترین تشریفات عروسی(تشریفات مجالس حرفه ای)

لزوما سابقه فعالیت زیاد، دال بر خوب بودن نیست، خوب بودن را باید با توجه به نکاتی که گفته شد، و نکاتی که در ادامه خواهید گفت، ارزیابی کنید.

بهترین تشریفات عروسی
اگر میخواهید یک موسسه تشریفات مجالس را بسنجید، و از خوب و حرفه ای بودن آن اطمینان حاصل کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

سابقه فعالیت: این مورد به تنهایی کاربردی زیادی ندارد، چرا که سابقه فعالیت خوب و درواقع خوشنامی یک موسسه تشریفات مجالس، میتواند قابل اطمینان بودن یک موسسه خدمات مجالس و تشریفات مجالس را در پی داشته باشد. درست است که سابقه فعالیت یک موسسه هر چه بیشتر باشد، تجربه آن موسسه هم در برگزاری مراسم عروسی بیشتر است، اما باز هم به همین یک مورد نمیشود بسنده کرد.

از یک مراسم واقعی دیدن کنید: هیچ چیز مثل دیدن نمیشه! این جمله رو برای انتخاب یک موسسه تشریفات مجالس همیشه به یاد داشته باشید. قبل از اینکه با یم موسسه تشریفات عروسی قرارداد ببندید بهتر است از محیط مراسمی که در حال برگزاری است، دیدن کنید. و همه چیز را مورد بررسی قرار دهید، مواردی مانند هماهنگی مهمانداران، مرتب و منظم بودن محیط، اجرای برنامه ها با هماهنگی خوب و …

تست غذا: غذا یکی از مهمترین موارد هر عروسی است. حتما غذایی که برای مراسمتان در نظر دارید را قبل از برگزاری مراسمتان مورد تست قرار دهید.

بهترین تشریفات مجالس در تهران

اگر موارد بالا را مطالعه کرده باشید، برای انتخاب بهترین تشریفات عروسی در تهران کار سختی نخواهید داشت.

بهترین تشریفات مجالس در تهران
برای این منظور میتوانید از فضای مجازی کمک بگیرید و نظرات کاربرانی که از تشریفات مدنظر شما استفاده کرده اند را ببینید یا از آن ها بپرسید که نقاط قوت و نقاط ضعف آن موسسه تشریفاتی را به شما بگوید و این مسائل را با موسسه در میان بگذارید و ازشان بخواهید که تضمینی برای این مسائل به شما بدهد که خیالتان راحت شود.

انواع تشریفات مجالس

تشریفات مجالس دارای انواع مختلفی میباشد و هر موسسه تشریفاتی معمولا در یک یا چندین موارد از آن ها تبهر و تجربه بیشتری دارند. در ادامه به بررسی هر کدام از این آیتم ها میپردازیم.

تشریفات مجالس در منزل

یکی از انواع تشریفات مجالس، تشریفات مجالس در منزل میباشد. برای برگزاری مراسم در منزل باید به نکاتی توجه کنید:

فضای مورد نیاز: ابتدایی ترین نیاز برای برگزاری مراسم در منزل، داشتن فضای کافی میباشد. اگر برای برگزاری مراسم خود قصد برگزاری مراسم در منزل را دارید، حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

هماهنگی با همسایه ها: این مورد نیز خیلی مهم است. برای اینکه آن شب لذت کافی را در برگزاری مراسم در منزل ببرید، بهتر است با همسایه ها هماهنگی لازم را داشته باشید.

اگر قصد برگزاری مراسم در منزل را دارید، میتواند به عنوان تشریفات مجالس در منزل از این مورد که توسط برخی از موسسات تشریفات مجالس، ارائه میشود، استفاده کنید.

اما اگر میخواهید خودتان مدیریت این مراسم را بر عهده بگیرید، علاوه بر نکات فوق باید به نکات دیگری توجه کنید. مانند: اجاره وسایل مراسم، تهیه شام و پذیرایی، تقسیم وظایف و مدیریت استرس و…

تشریفات مجالس عروسی

اگر مراسم خود را به تشریفات مجالس عروسی بسپارید، موسسه تشریفاتی، کلیه خدمات را بر عهده خواهد گرفت و همه برنامه ها را هماهنگ میکند. خدمات نام برده عبارتند از:

آتلیه و فیلمبرداری از مراسم

ماشین عروس

موزیک و خواننده

آتش بازی و تزئین

ظروف و چیدمان

گل آرایی مراسم

سفره عقد

کترینگ مراسم

تشریفات مجالس تولد

تولد هم یکی از مراسماتی است که میتوان آن را بر عهده تشریفات مجالس گذاشت. تشریفات مجالس تولد اگر بر عهده موسسه تشریفاتی باشد، وظایفی مانند تزئین خاص میز ها، ظروف خاص برای تولد، کیک تولد، آتش بازی، بادکنک آرایی و تزئین و چینش میز ها و … را بر عهده خواهد داشت.

تشریفات جشن تولد
تشریفات مجالس نامزدی

این مجالس میتواند هم در فضاهای به خصوص مانند باغ و تالار و یا در منزل افراد برگزار شود. بعضی از افراد مجالس نامزدی خود را مانند مراسم های عروسی برگزار میکنند. به همین جهت، آیتم هایی مانند تشریفات عروسی دارد.

تشریفات مجالس نامزدی
تشریفات مجالس سمینار و همایش ها

برای برگزاری مراسم هایی مانند سمینار و همایش، مکان و محیط خاص نسبت به سایر محیط های لازم است. و همینطور نوع برگزاری مراسم به صورت دیگری است. همه چیز روتین خواهد بود چون پیچیدگی دیگر مراسمات را ندارد.

تشریفات سمینار و همایش
تشریفات مجالس برای انواع مهمانی ها

با توجه به صحبت هایی که گفته شد، هر مراسمی تشریفات خاص خودش را دارد. هر مراسمی میتواند تشریفات خودش را داشته باشد. موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که تجربه آن موسسه در برگزاری کدام دسته از تشریفات مجالس بیشتر است.

تشریفات مجالس مهمانی

ادامه دارد…

1+