بهترین برنامه برای برگزاری تشریفات عروسی | تشریفات مجالس و خدمات مجالس پازل

نوشته شده توسط: تشریفات مجالس پازل
3 سال قبل
703 بازدید
0

برای برگزاری تشریفات عروسی باید برنامه ای درست و منظم ریخته شود. این برنامه باید همه جانبه باشد تا هیچ مشکلی در تشریفات عروسی پیش نیاید. باید تمامی خدمات مجالس  را در نظر گرفت و برای همه آنها پلنی چید. تشریفات مجالس پازل در این مقاله برای برگزاری هر چه باشکوه تر تشریفات مجالس عروسی شما برنامه ای منسجم تهیه کرده است پس با ما همراه باشید…

تعیین بودجه

ابتدایی ترین قدمی که باید بردارید قبل از هر چیزی، تعیین کردن میزان بودجه ای که میخواهید برای برگزاری تشریفات عروسی تان بگذارید، تعیین کنید.

فهرست مهمانان

دراین مرحله از برنامه تشریفات عروسی، باید تعداد مهمانانتان را بررسی کنید. برای این کار باید با پدر و مادرهایتان خوب مشورت کرده و از آنها راهنمایی بخواهید. افرادی که از نظرتان غیر ضروری می آیند مثل کسانی که با آنها رفت و آمدی ندارید را دعوت نکنید؛ قبل از اینکه به فکر حرف مردم باشید به فکر جیب و وقتتان باشید که صرف کسانی بشود که آنها را دوست دارید و آنها نیز شما را دوست دارند. این را در نظر داشته باشید که ممکن است بنا به هر دلیلی یکسری ا زمهمانانتان در مراسمتان حضور نداشته باشند یا اینکه یک سری از مهمانانتان عده ای را همراه بیاورند که شما آنها را دعوت نکرده اید.

تهیه باغ تالار یا مکانی برای برگزاری تشریفات عروسی

این مرحله از برنامه برای برگزاری تشریفات عروسی بیشتر به بودجه و بعد فرهنگ و علاقه شما بستگی دارد. شاید شما توان مالی چندانی نداشته باشید که بتوانید برای تهیه باغ تالاری خیلی عالی، جهت برپایی تشریفات عروسیتان خرج زیادی کنید یا شاید خودتان جایی مناسب دارید که ترجیح میدهید در آنجا برگزار کنید.
این که قبل از این مرحله گفتیم تعداد مهمانانتان را در نظر بگیرید به این دلیل بود که که باید جای مناسبی برایشان تدارک ببینید، برای افرادی که از راه دور و شهرستان ها می آیند سعی کنید جای استراحت آماده کنید، و اگر باغی تهیه کردید که دور از شهر است برای ایاب ذهاب کسانی که وسلیه ندارند (اگر توان مالی دارید) فکری بکنید.
اگر دوست دارید مراسمتان در باغ یا تالار برگزار شود باید برای این کار به این نکات توجه کنید:
1) باید برای رزرو باغ تالار مدنظرتان در تاریخ مدنظرتان 6 ماه قبل به دنبالش باشید
2) برای تشریفات عروسی تاریخ مناسبی انتخاب کنید و در صورت امکان آخر هفته  باشد.
3) تعداد مهمانانتان را جهت ظرفیت باغ تالار عروسی مدنظر داشته باشید
4) تست کیفیت غذا فراموشتان نشود؛ اگر در توانتان است قبل از قرارداد به طور نامحسوس با یکی از آشنایان با تجربه تان به باغ تالار بروید و برای اطمینان از کیفیت غذا، غذایی سفارش دهید.
5) مسئولی برای نظارت از پذیرایی و مهمانداران و خدمات مجالس انتخاب کنید و آن را به پای خانواده بگذارید.
6) اگر برایتان صرفه جویی در مخارج تشریفات عروسی مهم است، میوه و شیرینی عروسی را خودتان تهیه کنید که هم از لحاظ کیفیت مطمئن شوید و هم از لحاظ قیمت برایتان به صرفه تر خواهد بود.
7) برای انتخاب برنامه های متفرقه تالار یا باغ عروسی، اول به جیبتان نگاه بیندازید. شما به همان مقدار که برایتان در توانتان است جشن عروسی را برپا کنید، و برای انتخاب خدمات مجالس مختلف زیاده روی نکینید.

لباس عروس

اگر چند ماه قبل از برگزاری تشریفات مجالس عروسی تان لباس عروستان را انتخاب کردید بعد از انتخاب لباس عروس سعی کنید تغییر سایز ندهید تا در تنتان زیباتر جلوه کند.

استفاده از کفش راحت

یکی از مشکلاتی که مخصوصاً عروس ها با آن مواجه میشوند خستگی و پادرد است. برای حل این مشکل از کفش راحت استفاده کنید.

عکاس و فیلم بردار

در مورد عکاس و فیلم بردار و یا آتلیه عکاسی این نکات ریز وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنید:
1) گاهی عروس و داماد آنقدر غرق عکس و فیلم میشوند که فراموش میکنند عکاس و فیلم بردارشان نیز نیاز به استراحت و غذا دارد (!) پس در پذیرایی این افراد محترم تلاش کنید که به کیفیت کارتان نیز کمک خواهد کرد.
2) اخلاق عکاس و فیلم بردار همان اندازه که کیفیت مهم است، اهمیت دارد. چرا که شما زمان زیادی با آنها خواهید بود و اگر با آنها به شما سخت بگذرد شب به یاد ماندنیتان ممکن است کمی خرب شود.
برنامه ریزی دقیق

این که عروس و داماد دو ساعت بعد از حضور مهمانان در تشریفات عروسی حاضر شوند اصلا وجهه خوبی ندارد؛ به این نکته توجه کنید که میزبان تشریفات عروسی شما هستید اگر برنامه ریزی دقیق برای آرایشگاه عروسی و عکس و فیلم برداری داشته باشید، می توانید به موقع به مراسم برسید و از مراسم عروسیتان لذت ببرید.

توجه به مهمانان و قدردانی از مهمانان تشریفات عروسی

به این نکته توجه کنید که این همه مهمان بخاطر شما از راه دور و نزدیک آمده اند تا در شادی شما شرکت کنند. پس برای قدردانی از آنها بهتر است شامتان را به تعویق بیندازید و سر میز هرکدام حاضرشوید و بپرسید چیزی کم دارند یا نه؟ بعد این کار با خیال راحت برای صرف شام با همسرتان خلوت کنید.

هدیه ساقدوش ها

خیلی زیبا خواهد بود که در صورت توانتان، هدیه ای برای ساقدوشانتان تهیه کنید، اگر کم ولی از بهترین شب زندگیتان یادگاری برای آنها باقی خواهد ماند.
لذت ببرید

در آخر بدانید که در کل زندگیتان چنین شبی شاید برایتان یک بار اتفاق بیفتد، پس نهایت لذت را ببرید و اگر مسائلی پیش آمد که کمی باب میلتان نبود و عوض هم نمیشود پس زیاد حساس نباشید و کامتان را تلخ نکنید.
تشریفات مجالس پازل با ارائه بهترین خدمات مجالس در بهترین باغ تالارها برای برگزاری تشریفات مجالس عروسی شما آماده خدمت رسانی است. پس برای شبی خاطره انگیز و به یادماندنی به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با تشریفات مجالس پازل تماس بگیرید
… با آرزوی کامی شیرین برای شما عزیزان …0
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.