بهترین برنامه برای برگزاری تشریفات عروسی | تشریفات مجالس و خدمات مجالس پازل

نوشته شده توسط: تشریفات مجالس پازل
3 سال قبل
579 بازدید
1+

ازدواج در کل دنیا آداب و رسومی دارد که در هر منطقه ممکن است متفاوت باشد. برگزاری تشریفات عروسی و مراسم عروسی در هر منطقه از دنیا و یا حتی مناطق مختلف کشورها نیز متفاوت است؛ به ویژه در مورد کشور ما این نکته وجود دارد زیرا با قومیت های مختلفی در کشورمان روبرو هستیم که هر کدام رسومات خاص خود را برای برگزاری تشریفات عروسی و مراسم عروسی دارند. تشریفات مجالس پازل در این مقاله میخواهد در مورد مراحل برگزاری تشریفات عروسی و توضیحی درباره مراسم عروسی بپردازد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی بسیار مفید در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

برگزاری مراسم عقد

اگر میخواهید تشریفات عروسی خود را بعد از مراسم عقد به طور جداگانه برگزار کنید، بهتر است حداقل از 1 تا 2 ماه قبل دنبال تدارک برای برگزاری مراسم عقد باشید و با محضر خانه هماهنگ نمایید تاریخ مورد نظر، به سادگی با داشتن یک برنامه از قبل مراسم عقد خودتان را برگزار کنید. 
اگر قصد دارید قبل از جشن عروسی برای روز عقدتان جشنی برپا کنید، توتصیه ما این است که در این مراسم فقط بستگان درجه یک خود را دعوت کنید و اگر فقط میخواهید در محضر خانه عقدی بخوانید وجشنی در کار نباشد توصیه ما این است که این مراسم را زیاد شلوغ ننماید؛ میتوانید با وجود پدر و مادر و برادران و خواهران خود و نهایتا افراد برزگ فامیل، عقدتان را بخوانید. 

برگزاری جشن عروسی

برگزاری تشریفات عروسی شاید بسیار سخت و طاقت فرسا به نظر آید؛ ولی با داشتن یک برنامه کامل و دانستن اینکه چه کارهایی باید برای تشریفات عروسی انجام شود این کار ساده خواهد شد و لذت این جشن برایتان بیشتر خواهد شد؛ غالبا برای عروس و داماد و میزبانان همیشه استرس وجود دارد؛ و از مزایای داشتن برنامه منسجم و کامل از بین بردن این استرس خواهد بود. تشریفات مجالس پازل در این مقاله چگونگی برگزاری تشریفات عروسی و روش ارائه تشریفات عروسی توضیح خواهد داد.

تعیین کردن تاریخ مراسم عروسی

به این دلیل که تشریفات عروسی قوانین و قواعد خاص خود را دارد باید از ماه ها قبل از تاریخ مد نظرتان تاریخ جشن عروسیتان را تعیین کنید تا برگزاری تشریفات عروسی راحتتر شود. تعیین کردن زمان به شما کمک می کند که تمام مراحل تشریفات عروسی را بدون استرس و درست، با یک برنامه منسجم انجام دهید. معین کردن تاریخ عروسی باعث می شود که اگر داماد از خود خانه ای ندارد اقدام به کرایه کردن خانه کند و یا عروس بداند چه زمانی باید اقدام به خرید جهیزیه خود کند و در چه زمانی جهزیه خود را در خانه بچیند. و همینطور کارهایی که باید برای برگزاری تشریفات عروسی و جشن انجام شود، آسان می شود.

تعداد مهمانان در مراسم عروسی

در این مرحله از تشریفات عروسی لازم است که تعداد مهمانانتان را قبل از انتخاب باغ یا تالار عروسی در نظر بگیرید. زیرا باید در انتخاب باغ یا تالار عروسی به ظرفیت آن محل مورد نظرتان دقت ویژه کنید.
برای مراسمات با مهمانان کم سالن اجتماعات بهترین گزینه انتخابی است.
سالن اجتماعات ولنجک تشریفات پازل با ظرفیت 80 را به شما پیشنهاد میکنیم.

انتخاب باغ عروسی یا تالار و یا محلی برای برگزاری عروسی

مرحله بعدی انتخاب محلی برای برگزاری تشریفات مجالس عروسی، باغ تالار عروسی سالن و یا باغ عروسی است، که بسیار حائز اهمیت است؛ تشریفات عروسی کاری بسیار مهم است که باید مرحله به مرحله انجام شود. این مکان هر جایی که دوست دارید می تواند باشد. شما می توانید مراسم عروسیتان را در تالار ها و سالن هایی که دررون شهر هستند برگزار کنید و یا می توانید مراسم خود را در باغ هایی که به نام باغ عروسی معروف اند برگزار کنید. در این مرحله حتماً به تعداد مهمانانتان توجه نموده که باغ عروسی یا تالار یا سالن عروسی

تان ظرفیت تعداد مهمانانتان را داشته باشد. باغ تالار مورد نظرتان از چند ماه قبل از تاریخ مدنظرتان رزرو نمایید تا تاریخ مدنظرتان در تالار یا باغ عروسی پر نشود و بتوانید به راحتی تشریفات عروسی را برگزار کنید. 

برای مطالعه مقاله ای در مورد نکاتی درباره انتخاب باغ عروسی روی لینک بزنید.

کیترینگ تشریفات عروسی یا غذای عروسی

مراحله بعدی که برای برگزاری تشریفات عروسی باید به آن توجه شود، انتخاب نوع غذای عروسی است. در کترینگ تالار و باغ های عروسی، منوی غذای مختلفی وجود دارد که شما می توانید از بین آنها، آنی که مورد پسندتان و مطابق بودجه تان است را انتخاب کنید. این امکان وجود دارد که غذای مراسم عروسیتان را به کیترینگ همان باغ یا تالاری بسپارید که برای برگزاری تشریفات مجالس عروسی تان رزرو کرده اید؛ و اگرباغ عروسی یا تالارتان مشکلی نداشت غذا را می توانید از بیرون تهیه کنید و یا اگر باغ یا تالار عروسی تان موافقت کرد میتوانید خودتان آشپز مورد نظرتان به آشپزخانه باغ تالار عروسی تان آورده و همه ملزومات شامتان را تهیه کرده و به دست آشپز بسپارید تا غذای عروسیتان را طبخ نماید. و اگر قصد دارید عروسی را در خانه خود برگزار کنید، می توانید غذا را خودتان بپزید.

برنامه ریزی برای انجام سایر کارهای تشریفات عروسی 

تشریفات مجالس به این دلیل دشوار است که ریزه کاری های زیادی دارد. که میتوان به این دست از کارها در این قسمت اشاره کرد:

–  رزرو نوبت آرایشگاه عروس و یا داماد (باید از ماه ها قبل این کار تدارک دیده شود و از سالن آرایش عروس و آرایشگاه ها وقت گرفته شود)

– انتخاب لباس عروس و داماد است ( این کار نیز باید قبل از انجام مراسم مورد توجه قرار گیرد.)
–  فیلم برداری و آتلیه نیز از کارهای بسیار مهم می باشد زیرا ثبت این خاطرات و لحظات مهم است. 

– کارهای دیگر تشریفات عروسی مانند خرید میوه، گل کاری ماشین عروسی، انتخاب گروه موسیقی و… هستند که باید همگی قبل از برگزاری تشریفات مجالس عروسی انجام بگیرند. 

* همان گونه که گفتیم انجام تمامی این کارها، با این که خیلی زیاد و مختلف هستند ولی با داشتن برنامه ای منسجم به سادگی عملی می باشند.

موسسات برگزاری تشریفات عروسی

در زمینه برگزاری تشریفات مجالس عروسی، موسساتی وجود دارند که تمام خدمات مجالسی را که در این مقاله ذکر شد، انجام می دهند. این موسسات می توانند خدمات مجالس

و تشریفات عروسی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. که یکی از مزیت های به کاربردن این شرکت ها، آسان شدن برگزاری تشریفات عروسی است،چرا که این موسسات تمامی این مسئولیت ها را بر عهده گرفته و کارها را برای شما با دریافت مبلغی به بهترین نحو عملی میکنند؛ همچنین میتوان گفت چون این موسسات به دلیل تجربه ای که در برگزاری تشریفات عروسی دارند و اینکه فعالیت آنها در این زمینه است، هزینه این خدمات مجالس با مسئولیت این موسسات خیلی کم هزینه تر و ارزان تر برای تان خواهد شد و کارها را به خاطر تجربه بالا در سطح کیفی خوبی انجام خواهند داد.

برای خواندن مقاله ای در مورد نکاتی که باید هنگام انتخاب موسسه خود در نظر گرفت، روی لینک بزنید.

پس میتوان گفت انجام این کارهاتوسط فرد سختی های فراوانی دارد که بعضی از افراد نمیتوانند از پس آن بر آیند و چنانچه برایشان مقدور است که هزینه کنند، بهتر است این کار را به موسساتی برگزاری تشریفات عروسی  بسپارند؛ ولی در مواقعی که خود شخص توانایی انجام این کار را دارد، بحثی جداست؛ اما به صورت کلی می توان گفت انجام تشریفات عروسی به وسیله موسسه تشریفاتی بسیار به صرفه تر و با برنامه تر از زمانی است که اشخاص خودشان بخواهند این کار را انجام دهند. تشریفات مجالس بهترین برنامه برای برگزاری تشریفات عروسی را خواهند ریخت.

مقاله فهرستی از کار هایی که باید روز جشن انجام داد را نیز بخوانید.

تشریفات مجالس پازل

تشریفات مجالس پازل با برنامه ریزی منسجم برای برگزاری مراسم عروسی میزبانان عزیز، با به صرف ترین خدمات مجالس، باعث خواهد شد تا عروس و دامادهای عزیز لذت بیشتری از مراسم و جشن عروسی خود ببرند و این شب برای آنان شبی خاطره انگیز شود.
برای اطلاعات بیشتر از ظرفیت سالن های تشریفات مجالس پازل به صفحه سالن عروسی  و ظرفیت باغ عروسی به صفحه اجاره باغ عروسی مراجعه نمایید.
برای اطلاع از خالی بودن تاریخ مورد نظرتان برای تشریفات عروسی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید و با ما تماس بگیرید.
بهترین زمان برای برگزاری تشریفات عروسی را نیز بخوانید.

1+
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.